OYUN KURALLARI

 • ---- Kurallar ----

  • Kullanıcı ismi/nick (rumuz)/ittifak isimleri genel terbiyeye uygun olmalı. Saldırgan rumuzlar hoş görülmeyecektir.
  • Multi hesaplara izin verilmeyecektir. Her kullanıcının bir serverde tek bir hesabı olmalıdır. Olur ki bir oyuncunun bir serverda birden fazla hesabı olduğu tespit edilir, tüm hesaplar kapatılır.
  • Hesaplar paylaşılamaz veya birden fazla kişi tarafından oynanamaz. Bir kullanıcı hiç bir şartta diğer bir kullanıcının hesabını ve hesap bilgilerini kullanamaz. Kullanıcılar kendi giriş bilgilerini gizli tutmakla sorumludurlar.
  • Proxy, bot, script, cheats ve benzeri oyun arayüzüne yapılan müdahalelere izin verilmemektedir.
  • RMT (real money trading; gerçek para ticareti) yasaktır. Kullanıcı oyun içerisindeki sanal objeleri hiç bir şartta gerçek para ile satamaz, alamaz veya değiştokuş yapamaz.
  • İletişim olanaklarıyla alakalı olarak (oyun içi iletiler, forumlar vb) kullanıcılar yürürlükteki yasalara aykırı, uygunsuz veya ahlaksız, marka/patent haklarını ihlal eden, müstehcen, ırkçı, şiddet içerikli, pornografik, taciz veya iftira içerikli, kişilere özel bilgiler içeren veya yanlışlıkla GameForge tarafından yayınlandığı veya desteklendiği izlenimi veren içeriği yayınlayamaz, kullanamaz.
  • Daha fazla bilgi için (Şartlar ve Koşullar) bakabilirsiniz.
 • Oyun Kuralları

  Aşagıdaki kurallar tüm http://www.wildguns.orgTürkiye dünyaları(sunucuları) için geçerlidir.


  • Bir Hesapla sadece bir kişi oynayabilir, her sunucu (server) için bir hesap kullanılır.
  • Bir hesabın sahibi, o hesabın üzerine kayıtlı bulunduğu (sürekli ve faal) e-posta adresinin sahibi olan kişidir. 3. kişiler, gerçek kişilerin adına savunma yapamaz ve onların yerine sözcüleri olamazlar..
  • E-posta Adresi Özel bir adres oldugundan dolayı, Çalınması durumunda, hesabınızın başına gelebilecek herhangi bir durumdan yine oyuncunun kendisi sorumludur. Bu sebeple Kayıtlı e-posta adresiniz, kimsenin bilmedigi bir adres olmasında, kendi menfaatiniz için faydası vardır.
  • Oyuna ilk kayıt olduğunuzda tarafınıza gönderilen aktivasyon mailini lütfen silmeyiniz. Oyun süresince yaşayabileceğiniz bazı durumlarda sizden aktivasyon maili istenebilir. Ayriyetten oyunu oynadığınız süre boyunca herhangi bir nedenle mail adresinizi değiştirmeniz gerekiyorsa mutlaka ileride meydana gelebilecek sorunlardan kaçınmak için ilgili server operatörünü ticket yoluyla bilgilendiriniz.
  • Takım yapısı gereği bir şikayetiniz mevcut ise ilk önce server operatörünüzle iletişime geçiniz. 48 saat içerinde bir cevap alamazsanız eğer ilgili Sgo’ya başvurunuz..
  • Tüm oyuncular oyuna kaydoldukları andan itibaren GİS ve Asagıda belirtilen oyun kuralları ceza sistemini kabul etmiş sayılır. Bilmedigini iddia edemez ve bu hususta itiraz edemez. Kuralları ihlal eden oyuncular ceza almadan önce özel bir uyarı yapılmasını talep edemez. Bu kurallar tüm oyuncuların alenen bilgisine sunulmuş ve kayıtlı her oyuncu uymak ile mukellef kılınmıstır. Ceza sistemimiz, oyunumuzda sizlerin daha guvenle oynayabilmesi icin düzenlenmistir. Oyunumuzu oynayan her oyuncu mevcut kural ve ceza yonetmeligi cercevesinde oynamak zorundadır. Oyun yonetimi bir hesabı gerekli görürse SÜRESİZ kapatabilir.

  I. Multi Hesap


  Her oyuncu dünya başına sadece 1 kayıt açabilir ve oynayabilir. Aynı dünyada bir kişi tarafından açılan ya da oynanan birden fazla kayıt, tespit edildikleri anda silinmek üzere dondurulurlar.


  Aktif ya da pasif, saldırı, hammadde tarlası, maden takviyesi ya da sadece mesaj yazma amaçlı yani ne olarak kullanılırsa kullanılsın birden çok kayıt açmak kesinlikle yasaktır!


  ** Bu konuda üzeri tekrar çizilmesi gereken 2 önemli nokta :


  * Bir kişinin birden fazla hesap açması multi kayıt olduğu gibi, farklı kişilerin açtığı ve sahibi olduğu kayıtları, tek bir veya aynı serverda ya da hic bir serverda oyuncu olmasa da sahibi dışında başka bir kişinin kişinin bakıcılık izni harici kullanması durumu da multi hesap kapsamında değerlendirilebilir.


  * Destek amaçlı kullanılması ya da kullanılmaması bir şey değiştirmez, sıfır puanlı dahi olsa multi hesap yasaktır.


  Aynı bağlantıyı kullanan hesap sahiplerinin veya birden fazla internete bağlı bilgisayarın bulunduğu yerlerde (okul, internet cafe, isyeri, vb.) düzenli olarak oyuna giren kişinin, bu durumunu bildirilmesi zorunludur.


  * Aynı IP üzerinden bağlanan hesaplar arasında, iznin verildiği tarihten bittiği tarihe kadar geçen tüm sürede; ticaret, hibe, saldiri, vb. her türlü askeri / ticari hareket yasaktır

  * Aynı IP'yi kullanan hesapların, aynı bilgisayardan, (bakıcılık izni hariç) aynı zamanlarda giriş yapmaları yasaktır. Aynı bilgisayarda iki hesaba giriş aralığı en az 30dk olmalıdır.


  * Aynı IP'den giriş bilgisinin yöneticilere bildirilmesi, oyunculara asla ilgili hesaplar arası bakıcılık hakkı vermez.

  * Aynı IP bildirimi, hesap devredildiği zaman geçerliliğini yitirir.


  * Aynı IP'den giriş bilgisi verilse de verilmese de; şüpheli bir durum ortaya çıktığında bu IP adresinden birden çok oyuncunun bağlandığını kanıtlamak, oyuncuların sorumluluğundadır. Aksi taktirde buradan açılan tüm kayıtlar dondurulur. O IP üzerinden oynanan oyunlar paralellik gösterirlerse, ceza gerektiren bir durum ortaya çıkar, multi kayıt kapsamına dahi sokulabilir.


  II. Hesap Paylaşımı


  Her hesabın bir oyuncu tarafından kullanılması gerekir. Hesap bilgilerinizi ve şifrenizi başkalarıyla paylaşmanız kesinlikle yasaktır. Gameforge, hesap bilgilerinin ve şifresinin paylaşılması halinde hesaba gelecek herhangi bir zarar söz konusu olursa kesinlikle sorumluluk kabul etmeyecektir. Hesap paylaşımı yüzünden kaybedilen hiçbir oyun içinde kullanılan hammadde, asker veya Artefaktların geri iadesi söz konusu değildir. Hesabın şifresinin, e-posta adresinin veya giriş detaylarının paylaşılması, bilinçli olarak yapılmış bir hareket olarak kabul edilip işleme alınacaktır.


  Ip paylaşım bildirimi yapmak isteyen oyuncular aşağıda ki formu eksiksiz olarak doldurup ilgili serverın operatörüne ticket ile iletmekle hükümlüdür.


  Ortak Baglanti Basvuru Formu:


  Oyuncu İsmim:

  Koordinatlarim:

  Bulundugum Dünya:

  Bağlanti durumum: (Baglanti durumunuzu belirten açiklama yaziniz.)


  Ortak Baglanti Paylastigim kisi/kisilerin:

  1- Oyuncu ismi:

  Koordinatlari:


  2- Oyuncu ismi:

  Koordinatlari:


  3- .........

  III. Hesap Bakıcılığı


  Her bir hesap aynı zamanda sadece bir oyuncu tarafından yönetilebilir, tek istisnası hesap bakıcılıgıdır.


  Hesap Bakıcılıgına izin verilen durumlar:


  Hesap bakıcılıgı aşagıdaki şartlar çerçevesinde oyuncuya kendisine verilen hesabı yönetme hakkı tanır:

  * Bakıcılık yapılacak kaydın sahibi tarafından oynadıkları dünya operatörüne,


  Bakıcılığın başlayacağı tarih, saat ve süresi


  Bakıcı olacak kişinin bilgileri (hangi dünya, hangi hesap ve ıD sini)


  içeren e-posta atılması gerekir. e-posta ın atılmasının ardından cevabın beklenmesine gerek yoktur.


  * Bakici, hesaba ilk girişten itibaren sadece 5 gün bakicilik yapabilir.* Bakicilik yapan ve yaptıran kişiler, bakicilik durumu bittikten sonra 3 HAFTA boyunca hiç bir oyuncuya bakicilik yapamaz ve yaptıramazlar.* Her oyuncunun yılda 1 kez 14 gün ardı ardına bakicilik yaptırma hakki vardır. Bakicilik yapan kişi 10 gün dahi baksa bu 1 defaya mahsus hak kullanılmış kabul edilir.


  * Bakıcılık süresi oyunun gerçek sahibi hesaba giriş yaptıgı anda sona erer.

  * Hesap bakıcılığında hammadde transferi ortak saldırı ve savunma yasaktır. Tespitinde hesap multi ve GIŞ kurallarınca hesaplar süresiz kapatılır.  IV. Hesap Devri


  Dünya içerisindeki hesap devirleri yalnızca Super Oyun Operatör'leri (SGO) yardımı ile yapılabilir.


  Dünya içi hesap degisimlerinde veya hesap hibelerinde oyuncular e-mail adreslerini degistirmedikce hic bir şikayetleri işleme alınmayacaktır. Sadece hesabın sürekli mail adresinden gelen şikayetlerin dikkate alınacagı unutulmamalıdır.


  Eger bir hesap devri yapılırsa, tekrar devredilmeden önce üzerinden en az 28 gün geçmelidir.


  Hesabı alan oyunun yeni sahibi, hesap degisimini takiben 12 saat içerisinde e-mail adresini degiştirmelidir.


  Bir kaydın sahibi, o kayıttaki sabit e-posta adresinin sahibiyle ayni kişidir.


  Değişiklik işlemi için, kaydın sabit e-posta adresinden Üst Oyun Operatörüne (SGO);


  Hesap adı ve ID si:

  Hesabın sabit e-posta adresi:

  Hesabın yeni e-posta adresi:

  Hesabın varsa yeni adı:


  bilgilerini içeren bir ticketi http://support.international.wildguns.org/ adresinden bize göndermesi gereklidir.


  * Bir hesapta yeniden mail değişimi yapılabilmesi için en az 28 gün geçmesi gereklidir. Dünyalarin açılışını takip eden ilk 45 günde de hesap devri yapılamaz.


  * Hesabın açılışından itibaren verilmiş olan cezalar, hesabın sicilinden silinmez. (örneğin; hesap daha önce 2 kez hakaretten ceza almış ve yeni sahibi 1 kez hakaret etmişse, hesap silinmek üzere kapatılır.)

  NOT : izinsiz onaysız Hesap Devirlerinde Hesapta çıkan tutarsızlıklarda ( hesap çalınması, tekrardan hesap devri vb. ) gibi durumlarda yardım talep etme hakkınız bulunmamaktadır.

  İlgili Hesaplar Süresiz Kapatılır.


  V. Bug kullanımı

  Bug kullanımı kesinlikle yasaktır. Her oyuncu bulduğu programlama hatalarını veya açıklarını vakit kaybetmeden Admine ya da Üst Oyun Operatörüne bildirmekle yükümlüdür. Bu hataları çıkar amaçlı kullananların kayıtları silinmek üzere dondurulacaktır. Buldukları bugları düzelmeksizin oyuncularla paylaşmak bugdan yararlanmak sayılır ve hesaplar silinmek üzere dondurulur.


  **Kullanımı, kullanan kişinin oyununa pozitif katkı sağlayan, gelişime destek olan, savunmayı ya da saldırıyı güçlendirici her türlü program hataları bu kapsama girer. Bildirilmez ve kullanılırsa.

  VI. Script kullanımı


  Oyuncu ve onun oyunu arasında arayüz olarak bir program kullanımı yasaktır. Bir gruba kötü niyetli olarak oyunda avantaj sagladıgı için, her hangi bir bilginin otomatik olarak oluşturdugu diger formların kullanımı da yasaklanmıştır.


  Bunları kapsar fakat bunlarla sınırlı degildir:


  *Botlar

  *Makrolar

  *Otomatik ada veritabanları

  Bunun tek istisnası açıkça GameForge tarafından onaylanan programlardır.


  VII. Proxies

  Bir oyuncu cep telefonu ile oyuna baglaniyor ise yada cep telefonu hizmeti wınn ile , oynadıgı dünyanın (dünyaların) Oyun Operatörünü bağlanmadan önce bilgilendirmelidir. Eğer sürekli gsm den giriş söz konusu olacaksa aşağıda ki form doldurulup gönderilmelidir.


  Oyuncu İsmim:

  E-mail:

  Koordinatlarim:

  Bağlanti durumum: (hangi gsm den bağlanacağınızı belirtiniz.)


  Proxy sunucu kullanımı yasaktır. Proxy server kullanımından dolayı multi kapsamına alınmasından sadece hesap sahibi sorumlu tutulacak ve itiraz hakları bulunmayacaktır.


  VIII. Kurallar ve uygulamalarının kötüye kullanımı


  Belirlenmiş yollar haricinde kişisel çıkar getirecek her türlü yöntem yol ve/veya yöneticilerin kararları (bilgileri) dışında yapılan denemeler yasaktır.


  Bunları kapsar fakat bunlarla sınırlı degildir:


  * Profilde yayınlanan ceza bildirimlerini, ceza süresi bittiğinde silmemek.

  * Kural ihlali olmayan veya her hangi bir kurala aykırı olmayan mesajları rapor etmek.

  * Yetkili gibi davranmak ve/veya bu şekilde çıkar amacı ile hareket etmek.  IX. Mesajlasma, Mesaj icerigi


  Oyun içerisinde, resmi irc kanallarında ve forumda kişilere yönelik (örn: oyuncuya, takım üyesine veya GameForge'e karşı) tehditler yasaktır.


  Oyun yapısı içerisindeki mesajlaşma sistemleri, hesap (oyuncu), köy ve ittifak isimleri, ittifak içerikleri, arkadaşlık başvurusu vb. araçlar ve yöntemleri kullanarak


  * Hakaret veya küfür,

  * Her türlü reklam, propaganda, siyasi ve dini içerikli yazılar yazmak,

  * Kanunlara aykırı davranışlarda bulunmak

  kesinlikle yasaktır ve kullanıcı bu davranışından sorumlu olur. Her turlu kısaltma, noktalama, kodlama ve ima olumsuz anlamda değerlendirilecektir.

  Cezalar; ittifak isim, tag veya içerikleri için verilecekse, belirtilen ceza ittifağın kurucusuna verilecektir. Ittifak bilgilerindeki bu ifadeler, oyun yöneticileri tarafından değiştirilecektir.


  a : Küfür / Hakaret


  Küfür içermesi, aşırıya kaçması durumunda ya da aynı kişiden çok sık bu tip mesaj gelmesi durumunda geçerlidir. Çok ağır olan hakaretlerde oyun yöneticilerinin kaydı direkt olarak kapatma yetkisi bulunuyor.

  b : Oyunla ilgisi olmayan kişilere (3. şahıslara) küfür / hakaret / ima


  Oyuncunun şahsına değil de oyuncunun ailesine, arkadaşlarına, kız / erkek arkadaşına...vs gibi oyunla alakasız kişilere yönelik küfür / hakaret içermesi veya gerçek hayata yönelik santaj ve tehdit içermesi durumunda geçerlidir.


  c : Üslup


  Hafif diyebileceğimiz ifadelerde verilecektir. Bu cezanın amacı uyarıdır. Ceza verilebilmesi için belli bir kişi veya grubun o ifade ile hedeflenmesi gerekir.

  Bu ihlaller için bazı örnekler: "ezik", "zavallı", "sinek gibisin", "yılan", "senin gibi zavallının askerleri benim dişimin kovuğuna gitmez", "koçum", "oğlum", "ulan" tarzı ifadeler.


  d : Diğer ıhlaller


  Wildguns bir oyundur ve içerisinde politika ve parti propagandası yasaktır. Buna uymayan oyuncu , ittifaklar dağıtılıp kapatılacak, kurucuları ise cezalandırılacaktır. Bu kuralın geçerli olması için bu seçilen isimlerin TC yasalarına aykırı olması, yasak parti ya da örgüt simgelemesi ya da isimlendirmesi veya çok açık şekilde propaganda unsuru olması gerekmektedir.


  "Hitler, Drittes Reich, PKK, SS" gibi terim/kelime ve türevlerini, yukarıda anlatıldığı gibi CHP, AKP, MHP gibi siyasi parti veya siyasi /dini topluluk isimlerini, ayrıca 'Türkiye Cumhuriyeti', "Atatürk" veya bir millete ait kurum ve şahıs isimleri gibi başka kimsenin hakkı olmayan isimleri kullanmak kesinlikle yasaktır.


  X. Spam


  Oyuncu arayüzüne herhangi bir amaçla müdahale etmeye ve/veya degiştirmeye yönelik bütün metodlar yasaktır.


  Bunları kapsar fakat bunlarla sınırlı degildir:


  * Özel mesaj spamlamak

  * Başka oyunlar veya içeriklere dair reklam yapmak


  XI. ıçerik


  Bireylere zarar verebilecek, kabul edilemeyecek nitelikteki herşey yasaktır. Oyun standartları oyuncuların moralleri düşünülerek oyun takımı tarafından belirlenecektir. ıçerik sansürlenebilir, geçici veya kalıcı olarak cezalandırılabilir. Bu konuda şikayet kabul edilmeyecek ve son söz daima oyun takımında olacaktır.


  XII. Dil


  Oyun yayımcısı, oyunun yayınladıgı ülke dışından katılan veya yerel dili kullanamayan oyuncuları dışarıda bırakma hakkını saklı tutar.


  Bunları kapsar fakat bununla sınırlı degildir:

  Oyun, Forum ve IRC resmi sohbet odaları.


  XII. Nick Değiştirme

  Her oyuncu YILDA sadece 1 defa olmak üzere oyuncu isminin değiştirilmesi talebinde bulunabilir. Bunun için aşağıda ki formu doldurup ilgili serverın operatörüne iletmesi yeterlidir.


  Oynadığın Server:

  Kullanıcı Adı:

  E-mail:

  İstediğin Kullanıcı Adı:

  Not: Nickler oyun kurallarına ve toplumsal ahlaka uygun olmalıdır oyunda kayıtlı olan nick kabul edilemez... ( özel karakterlerden oluşan nickler kabul edilmez. )

  kullanıcı adı Değiştirmeyi Sadece SGO ve Admin Düzeyi onaylar ve kabul eder. kullanıcı 1 YILDA sadece 1 kere nick değiştirebilir


  XIII- Genel İşletme Şartları


  Oyuncu, 'genel işletme şartları 'nı milliyeti, ülkesi (örn: kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir ve bu şekilde oynaması oyuncuyu yasal sorumluluklardan bagimsiz kilmaz. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun-içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikayette bulunursa mesajı gönderen kişi, mesaj iceriginin Türkçe'ye cevirilmesini muteakip kurallara aykiri oldugunun tespiti halinde, soz konusu kurallar cercevesinde cezalandırılabilir. Oyunda Türkçe haricinde ve ayni degerde, sadece Ingilizce kullanilabilir.


  Turkce karakter kullanma zorunlulugu mevcut degildir. Son olarak; Farkli milletlere sahip oyuncularimizin profillerinde tabii olduklari millietin bayragini sergilemesi, diger millet mensuplarini rencide etmeyecek ve/veya irkcilik kapsamina girmeyecek sekilde ve sadece Turkce ve Ingilizce olmak uzere milli slogan veya ovunc metni yazmasida sorun yoktur. (Ornegin: Turk bayragi cizip; Yurtta Sulh, Cihanda Sulh yazilabilir. Sorun teskil etmemektedir.) Herkesin milliyeti ile, belirtilen kirmizi cizgiler disina cikilmamasi halinde ovunme hakki vardir.

 • Oyun İçi Ceza Sistemi


  Üslup ve Uyari:


  2 gün uzaklaştırma


  Hafif Hakaret:


  1.ihlal 2 gün uzaklaştırma

  2.ihlal 4 gün uzaklaştırma

  3.ihlal 7 gün uzaklaştırma

  4.ihlal 10 gün uzaklaştırma

  4'ten sonraki ihlallerde 10 gün olarak devam eder


  Ağır Hakaret:


  1.ihlal 3 gün uzaklaştırma

  2.ihlal 5 gün uzaklaştırma

  3.ihlal 10 gün uzaklaştırma

  4.ihlal süresiz kapatma


  * (gerçek hayata yönelik tehdit şantaj Örnek : " Senin evini bulacağım", " Reelde

  seni bir yakalarsam..." , " Yarın okulda ben sana sorarım " , sıkıyorsa adresini ver " ) durumlarda süresiz kapama.


  *Aile Değerlerine Hakaret (Küfür - Cinsel Taciz) = Suresiz olarak kapatılacaktır.


  *Oyun Takıma Hakaret = Global işleme alınacak ve tüm hesapları Suresiz olarak

  kapatılacaktır.


  Uygunsuz İsimler:


  1. ihlal -Kullanıcı ismi/şehir ismi editlenir + 3gün uzaklaştırma

  2. ihlal - Kullanıcı ismi/şehir ismi editlenir + 7 gün uzaklaştırma

  3. ihlal - Kullanıcı ismi/şehir ismi editlenir + 14 gün uzaklaştırma

  4. ihlal - Süresiz kapatma


  Hakaret içerikli kullanıcı tanımları:


  1. ihlal -yazı editlenir + 3 gün uzaklaştırma

  2. ihlal - yazı editlenir + 7 gün uzaklaştırma

  3. ihlal - yazı editlenir + 14 gün uzaklaştırma

  4. ihlal - Süresiz kapatma


  Uygunsuz ve Hakaret İçerikli İttifak İsimleri ve İttifak Tanımlamaları:


  1. ihlal – yazı editlenir yönetim uyarılır.

  2. ihlal - 7 gün uzaklaştırma

  3. ihlal - 14 gün uzaklaştırma

  4. ihlal - Süresiz kapatma

  Trafiği değiştiren site kullanımı (Reklam içerikli sitelere hizmet amacıyla açılmış ittifaklar ve hesaplar): Ceza : Süresiz Kapatma


  * Herhangi bir isimlendirmede Aile Değerlerine Hakaret (Küfür - Cinsel Taciz)söz konusu ise = Tüm hesapları Suresiz olarak kapatılacaktır.


  Siyasi içerik:


  1.ihlal 5 gün uzaklaştırma

  2.ihlal 7 gün uzaklaştırma

  3.ihlal 10 gün uzaklaştırma

  4.ihlal süresiz kapatma


  Not: Oyun içerisindeki siyasi içerik olarak aşırıya kaçan mesajlarda, hesap

  uyarı yapılmadan süresiz kapatılacaktır.


  Oyunda Yabancı Dil kullanmak:  1.ihlal 2 gün uzaklaştırma

  2.ihlal 4 gün uzaklaştırma

  3.ihlal 7 gün uzaklaştırma

  4.ihlal 10 gün uzaklaştırma

  4'ten sonraki ihlallerde 10 gün olarak devam eder


  Bildirimleri kötüye kullanma:


  1.ihlal 2 gün uzaklaştırma

  2.ihlal 4 gün uzaklaştırma

  3.ihlal 7 gün uzaklaştırma

  4.ihlal süresiz kapatma


  Spam:


  1.ihlal 2 gün uzaklaştırma

  2.ihlal 4 gün uzaklaştırma

  3.ihlal 7 gün uzaklaştırma

  4.ihlal 10 gün uzaklaştırma

  4'ten sonraki ihlallerde 10 gün olarak devam eder


  Proxy:

  1.ihlal 1 gün uzaklaştırma

  2.ihlal 3 gün uzaklaştırma

  3.ihlal 5 gün uzaklaştırma

  4.ihlal 10 gün uzaklaştırma

  4'ten sonraki ihlallerde 10 gün olarak devam eder


  Proxy server kullanımı yasaktır tesbiti halinde hesap süresiz kapatılır.


  Bakıcılık ihlali:


  1.ihlal 3 gün uzaklaştırma

  2.ihlal 7 gün uzaklaştırma

  3.ihlal süresiz kapatma


  Hesap/Şifre paylaşımı:


  1.ihlal 3 gün uzaklaştırma

  2.ihlal 7 gün uzaklaştırma

  3.ihlal süresiz kapatma


  ** Çoklu Kullanım

  ** IP / Askeri-Ticari nakliyat

  ** Hesap Paylaşımı

  ** Oyun Tekniğine Müdahale

  ** Karakter Tanımı

  ** Notlar

  ** Uygunsuz isim Kullanımı (Uygunsuz ısim Kullanımı)

  ** Hakaret Maddesi

  ** Hesap Hırsızlığı

 • Sevgili topluluk,


  Şimdiye kadar farkında olabileceğiniz gibi, oyun ekibi, kullanıcılardan gelen şikayetlerden sonra Eylül 2017'de köy adları ile ilgili kuralları değiştirdi. Sonuç olarak, neye izin verildiğine veya izin verilmediğine dair bir hatırlatma:


  - Ad en fazla 12 karakter uzunluğunda olmalıdır (en fazla 3 ila 12 karakter arasında bir ad seçebilirsiniz).

  - Harfleri ve sayıları yalnızca kullanın (yalnızca Latin alfabesi, sembol yok, komik karakter yok vb.)

  - Bir harfi birden fazla kez tekrarlayamazsınız (örneğin "aa", ancak "aaa"). Ancak sayıları iki kereden fazla tekrarlayabilirsiniz.

  - Genel noktalama işaretlerini kullanabilirsiniz (normalde İngilizce bir cümle yazmak için ne kullanırsınız: virgül, soru işareti, tire vb.)

  - Büyük harfler kullanabilirsiniz  Köylerinizin adının saldırdığınız kullanıcı tarafından tamamen görülmesi gerektiğini unutmayın. Bu yüzden boşluk çubuğuna bastığınızda dikkat edin, iki kelime arasındaki boşluk karakter olarak sayılır! Uzun köy isimlerini kullanarak oyunun arayüzünü bozmaya çalışmak kesinlikle yasaktır. Lütfen sağduyunuzu kullanın ve adil olun!


  WildGuns Ekibiniz