Topluluk Kuralları

 • ---- Topluluk Yönergeleri ----


  • Hayır, hesabınızı böyle isimlendiremezsiniz -.-“


   Forumda tek bir hesabınız olabilir ve kullanıcı adı (Rumuz) Saldırgan olmamalıdır. Eğer bir başkasıyla aynı bağlantıyı paylaşıyorsanız lütfen bize haber veriniz aksi takdirde multi-hesaptan kapanırsınız.


   Eğer ceza alırsanız ve yeni bir hesap açmak gibi "parlak" bir fikirle cezadan sıyrılmaya kalkışırsanız çok fena zaman geçireceksiniz demektir.  • Bir beyefendi gibi


   Saygı, incelik ve nezaket... Yazdığınız her postta bu üçünü aklınızda tutun lütfen. Yapıcı olun, tartışmak normaldir ve herkesin kendi bakış açısı vardır, sadece kibarca ifade etmeye çalışın. Küfür ve hakaretler bir beyefendinin kitabında yazmaz!

   Ayrıca yazdığınız içeriğin seksüel, ırkçı, politik, dini, yasa dışı ve/veya saldırgan olamamasına özen gösteriniz aksi takdirde forumdan kaldırılır.


  • Trollere geçit yok


   Çakallat, çıngıraklı yılanlar, beyaz ve kabarık tüylü tavşanlara lafımız yok. Ama troller? Hayır, teşekkürler. Diğer oyuncuları kızdırmak amaçlı postlar yazarsanız MOD ekibi sizi kementleriyle sopalar ve işkence kazığına bağlar... ve evet bu acıtır... ama durun...

   "Bir beyefendi gibi" başlığını bir daha okuyun ve diğer insanlara saygılı olun.


  • Kavga etmek yararsız


   Tartışma esnasında daima diğer kişilerin tartışmalarından bahsedebilirsiniz ama diğer bireylere karşı yapılan kişisel saldırılar, isim vererek yapılan imalar, taciz, tehdit, aşağılama ve diğer her türlü saldırgan davranış yasaklanmıştır.


   Kendi bakış açınızı ispat etmek veya geri kalan kişileri sizin haklılığınıza ikna etmek için diğer kişilere saldırmak sadece sizin kavganızın yararsız olduğunu ispatlar.


   İlaveten, bu bir oyunun forumudur. Konu dışındaki tartışma ve başlıklara sadece özel bölümlerde izin verilir.


  • Burada masaları devirmek yok...

   Eğer forumda oyun hesabınıza verilen ceza için kızıp köpürecekseniz, şey... bu hiç bir işe yaramaz. Forumda cezaları tartışmak açıkçası hiç faydalı değildir dolayısı ile o öfkeyi ticket sistemine yöneltmeniz daha doğru olur. Aynı zamanda cezanız hakkında şikayet etmeden evvel belki Kurallar ve T&Cs (Koşullar ve Şartlar) kısmını tekrar okumak isteyebilirsiniz, belki yanlış bir şey yapmışsınızdır. Dolayısıyla masaları devirmektense bize bir ticket açmayı deneyin.
  • Size desem ki…


   Eleştiri yapmak için kaba olmanız gerekmiyor. Yapıcı eleştiri diye bir şey var, bunu kullanın. Bir şeyi beğenmediğinizde daima eleştiri yapabilirsiniz ama sebeplerinizi söyleyin, nedenlerinizi anlatın bu sayede beğenmediğiniz o şeyi değiştirme şansınız artar.


   Şiddet ve tahrik sadece olağan ceza sistemiyle sonuçlanır... eh bunu zaten biliyorsunuz.  • Hepimiz spam seviyoruz!


   Sedece spam bölümünde ve bu arada lütfen iyi spam. Lütfen sadece spama ayrılmış kısımlarda bunu yapın çünkü diğer türlü forumda aradığınızı bulmak zorlaşıyor ve özel başlıklar rastgele konuşulan konu dışı alanlara dönüşüyor.